Müşteri Deneyimine Blanchard Bakışı – Fanatik Müşteriler Kitap Özeti [Kitap Önerisi]

M

Müşteri ne ister? sorusu, pazarlama biliminin temelinde yer alır ve birçok konunun etrafında döner. Bu soru, hemen her türde sinema filmi üretilebilecek kadar geniş bir konudur. Son yıllarda dijital platformların yaygınlaşmasıyla birlikte müşteri deneyimi yolculuğu önem kazanmış ve esnaflar, KOBİ’ler, pazarlama birimleri, girişimciler, uygulama geliştiricileri, ürün ve hizmet tasarımcıları, mimarlar ve şehir tasarımcıları gibi birçok kesim için önemli bir konu haline gelmiştir.

Ken Blanchard ve ekibinin “Fanatik Müşteriler” adlı kitabında olduğu gibi, konuları hikayeleştirip vakaları mini hikayeler aracılığıyla anlatma tekniği oldukça etkileyicidir. Bu yöntem, iş dünyasında ve yönetim bilimleri literatüründe sıkça kullanılır.

“Fanatik Müşteriler” kitabı, müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanır ve gerçek anlamda sadık müşterilerin nasıl kazanılabileceğini anlatır. Kitap, farklı sektörlerde ve ürün gruplarında nasıl sadık müşteri kitlesi oluşturulabileceğini heyecanlı bir hikaye eşliğinde anlatır. Özellikle marka yöneticileri, perakende pazarlamacıları ve marka yönetimiyle ilgili pozisyonlarda çalışanlar için bu kitabı okumalarını tavsiye ederim.

Kitabın ana hatlarını özetlemek için aşağıda bulabilirsiniz. Kitap özeti, okuduktan sonra başvurmak için faydalı olacaktır.

Kitap Özeti:

Fanatik Musteriler
Fanatik Müşteriler Kitap Özeti – Kamil Mehmet Özkan

Müşteri Deneyimi Nasıl Okunur?

Zihin Haritasını genişletip, karakterler, olaylar ve vakaları inceleyebilir, her bölüm için kazanımları görüntüleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kamil Mehmet Özkan

Kamil Mehmet ÖZKAN, Digital Marketing Transformation (DMT) Consultant, Technology and Society, Speaker, Lifetime Learner, Reader-Writer, https://zubuf.com

Yorum ekle

Kamil Mehmet Özkan

Kamil Mehmet ÖZKAN, Digital Marketing Transformation (DMT) Consultant, Technology and Society, Speaker, Lifetime Learner, Reader-Writer, https://zubuf.com

İletişimde Kalalım

Yazılarım ile ilgili yorumlarınız, etkinlik, program ve konuşma davetleriniz için iletişimde kalalım.